Skok na obsah stranky, Hlavní stranka webu, Mapa webu, Hlavní menu

FCX Series

FCX Series od Brocade nabízí stohovatelné L2/L3 edge přepínače podnikové třídy s 24 nebo 48 GbE porty a volitelnými 10 GbE uplink porty poskytující nové úrovně výkonu, škálovatelnosti a flexibility, kterou současná data centra požadují.

Přepínače jsou dostupné také s podporou napájení (PoE).

Přepínače řady FCX nabízí komplexní sadu L2 funkcí a hardwarový L3 routing (statický routing, RIP/OSFP routing, routing multicastu PIM-DM, PIM-SM, PIM-SSM). Mají modulární napájecí zdroje 230V AC s možností redundance (dokoupením druhého zdroje) a výměny za chodu. Za chodu se dá také vyměnit modul s větráky, který zajišťuje chlazení.

FCX přepínače dokážou přenášet elektrickou energii i data napříč celými síťovými spojeními. FCX přepínače poskytují řešení jednotného kabelu (single-cable solution) pro hraniční zařízení, jako jsou Voice over IP (VoIP) telefony, bezpečnostní kamery a bezdrátové přístupové body. Přepínače jsou kompatibilní se standardními VoIP zařízeními a také původními IP telefony.

V dnešním rychle rostoucím obchodním prostředí je potřeba, aby firmy minimalizovaly spotřebu energie napříč celou IT infrastrukturou. Řada FCX společnosti Brocade je vytvořena tak, aby chytře řídila spotřebu energie.

Energie do připojených zařízení je kontrolována LLDP-MED protokolem, který dodává připojeným zařízením přesně takovou dávku energie, jakou potřebují. Samotné FCX přepínače spotřebují minimum energie na to, jaký výkon a služby dodávají.

 Představení Brocade FCX Series (youtube.com)

FCXFCXFCX
FCX 624FCX 648

Podrobný popis

Hlavní vlastnosti/funkce

 • Podnikové L2/L3 stohovatelné přepínače s 24 a 48 10/100/1000 porty v kompaktní 1U formě
 • Dá se rozšířit až na 384 portů jak vertikálním, tak horizontálním stohováním
 • Vysoce dostupné stohování s bezvýpadkovým přepnutím při výpadku (fail-over) a možností za běhu přidat/odebrat jednotky ze stohu
 • L3 funkcionalita OSPF, RIP, VRRP, PIM je standardem pro všechny modly řady FCX series
 • Modulární řešení s interními redundantními a za běhu vyměnitelnými zdroji a větráky
 • Hardwarově řešený monitoring provozu pomocí sFlow
 • Chráněno doživotní zárukou od Brocade

Brocade IronStack technologie

S použitím Brocade IronStack mohou organizace spojit 8 přepínačů v jeden jediný, který má až 384 portů a usnadní tak řízení na síťové vrstvě. Tento stohovaný přepínač má jen jednu IP adresu vzdálenou správu

Plug-and-play

Nakonfigurovat koncové IP zařízení jako třeba VoIP telefony může být složitý úkon, vyžadující manuální konfiguraci a hodně času. LLDP a LLDP-MED protokoly řeší tento problém. Přinášejí standardní a otevřenou metodu konfigurování, prohledávání a řízení síťové infrastruktury. LLDP protokoly pomáhají snížit provozní náklady tím, že zjednodušují a automatizují síťové procesy.

Volitelný 10 GbE modul

Řada FCX-S může obsahovat volitelný 10 GbE modul, který se skládá ze dvou XFP portů. To umožňuje významné zvýšení propustnosti síťového provozu k agregovaným nebo core vrstvám nebo stohovat switche na dlouhé vzdálenosti. Až osm 10GbE portů může být agregováno ve stohu.

Flexibilní možnosti chlazení

Brocade FCX 624 a FCX 648 jsou prvními síťovými přepínači, které mají možnost oboustranného proudění vzduchu. Tento design zlepšuje flexibilitu montáže v serverových skříních, zatímco plně vyhovuje pravidlům chlazení data centra. Organizace si mohou vybrat směr proudění vzduchu při objednávce a později mohou směr obrátit přehozením zdroje a ventilátorů.

Komplexní bezpečnost podnikové třídy

Řada FCX používá operační systém IronWare od Brocade, který poskytuje L2/L3 přepínačům bohatou bezpečnostní sadu funkcí – ochranu NAC (Network Access control) a DoS (Denial of Service). IronWare zabezpečení zahrnuje ochranu před napadením proti TCP SYN a ICMP DoS. Přídavné zabezpečení zahrnuje ARP kontrolu, DHCP snooping a ochranu IP před adress spoofing a man-in-the middle útoky.

Pokud vás některý produkt zaujal a nebo byste se rádi dozvěděli více, můžete nás kontaktovat přes kontaktní formulář nebo nám na sebe zanechte kontakt a my se vám ozveme zpět.

 • Promo akce

 • Kontaktní osoba

  Jaroslav Prodělal

  Jaroslav Prodělal


  tel.:+420 222 550 020

 • Sdílet

Používáme technologie společností: WMWARE Partner VEEAM Gold Pro Partner DELL Partner Direct IBM Business Partner Microsoft Small Business Specialist HP Aruba

Užíváním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookies. Více informací