Skok na obsah stranky, Hlavní stranka webu, Mapa webu, Hlavní menu

LATA - programy pro mládež a rodinu

Podpořte společně s námi organizaci LATA zasláním dárcovské SMS!

LATA -  programy pro ohroženou mládež | podpora DMS

O organizaci

Lata – programy pro mládež a rodinu, z.ú. je pražská nezisková organizace pomáhající dětem, mladým lidem a rodinám v Praze a Středočeském kraji. Nabízí vrstevnickou podporu skrze vyškoleného dobrovolníka, odbornou sociální práci a další navazující služby pro klienta a jeho rodinu. Rodinám nabízí podporu poradce pro rodiny prostřednictvím pravidelných návštěv.

Lata pomáhá prostřednictvím několika programů, které jsou od roku 2007 registrovány jako Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi, zároveň má Lata od roku 2012 pověření k výkonu sociálně právní ochrany dětí. Všechny služby, které poskytují, jsou zdarma.

Program Ve dvou se to lépe táhne

Tento program se zaměřuje na děti a mladistvé mezi 13ti až 26ti lety, kteří bydlí v Praze a blízkém okolí a které potřebují podporu a pomoc při řešení problémů. Mladým lidem je přidělen "parťák", mladý člověk ve věku 18 – 30 let, se kterým se mohou seznámit a dvě až tři hodiny týdně trávit čas dle společného uvážení (obvykle po dobu šesti měsíců). 

Program Podpůrná individuální práce s rodinou

Program pomáhá rodinám s dětmi od 11ti let, které potřebují pomoc s jejich výchovou, či se nacházejí v náročné životní situaci a potřebují pomoci. Lata nabízí pomoc s oblastech vztahů v rodině, péče o dítě a hospodaření a bydlení.

Rodinné konference

Lata nabízí uspořádání rodinné konference, jejímž cílem je zapojení širší rodiny rodiny a blízkých do řešení náročné či ohrožující situace.

Navštivte stránky organizace pro více informací na www.lata.cz.

Lata Neziskovkou roku 2014

Lata se stala Neziskovkou roku 2014 v kategorii "malá organizace". Ocenění uděluje již druhým rokem odborná porota Nadace rozvoje občanské společnosti NROS v kategoriích malá, střední a velká organizace, veřejnost má pak možnost udělit ještě cenu veřejnosti. 

Lata - zapojte se i vy

Jaké je být dobrovolníkem v Latě?

Podívejte se na videa, která ilustrují situace, ve kterých LATA pomáhá

  • Promo akce

  • Kontaktní osoba

    Jaroslav Prodělal

    Jaroslav Prodělal


    tel.:+420 222 550 020

  • Sdílet

Používáme technologie společností: WMWARE Partner VEEAM Gold Pro Partner DELL Partner Direct IBM Business Partner Microsoft Small Business Specialist HP Aruba

Užíváním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookies. Více informací