Skok na obsah stranky, Hlavní stranka webu, Mapa webu, Hlavní menu

BeeScale: Spuštění BeeScale API

BeeScale: Spuštění BeeScale API 10.8.2011 Své virtuální servery jste doposud mohli ovládat z webového uživatelského rozhraní, nyní pro vás navíc společnost OldanyGroup vyvinula BeeScale API, které vám přináší možnost využívat službu BeeScale z vašich vlastních aplikací.

BeeScale API je programátorské rozhraní pro přístup ke cloudu BeeScale. Můžete tak spravovat své vServery v BeeScale cloudu z aplikací, které si můžete sami naprogramovat. Nové rozhraní BeeScale API je typu RESTful, což znamená, že využívá HTTP protokol. Používají se metody typu GET, POST, DELETE a výstupem jsou data ve formátu XML (plánuje se i JSON a další). Přenos je samozřejmě šifrován v rámci protokolu HTTPS a komunikace s API je bezestavová, takže server neukládá žádné informace mezi jednotlivými požadavky.

Nové rozhraní BeeScale API je nativní implementací univerzálního cloudového rozhraní Deltacloud API. To přesněji popisuje styl použití REST architektury pro tvorbu cloudového API tak, aby bylo například možné jedním klientem ovládat více cloudů.

BeeScale API nabízí základní funkčnost služby jako je vytváření vServerů, jejich přehled, zapínání a vypínání, ovládání VNC přístupu a další běžné akce. Díky tomu můžete své vServery monitorovat a spravovat kdykoliv a kdekoliv.

BeeScale: http://beescale.com/
BeeScale API: http://beescale.com/api
Seznámení s BeeScale API: http://blog.oldanygroup.cz/2013/02/beescale-gadget-vyuziti-beescale-api.html
BeeScale API nápověda (dostupná po přihlášení): http://beescale.com/customer/napoveda/api

O BeeScale

BeeScale je cloud computingová služba, která umožňuje pronájem libovolného počtu virtuálních serverů. BeeScale představuje praktické a výhodné řešení především díky následujícím vlastnostem:

 • Pro zřízení vlastního serveru Vám stačí pouhých 6 kliknutí.
 • Platíte pouze za to, co skutečně využíváte, tzn., pokud Váš server neběží, nic neplatíte.
 • Účtování po hodinách, kreditní systém plateb.
 • Žádné smlouvy, žádné minimální platby ani zřizovací poplatky za vytvoření serveru.
 • Dedikovaný systém, sdílené zdroje.
 • Možnost využití šablon nejznámějších distribucí nebo specializovaných linux distribucí.
 • Operační flexibilita díky vlastnostem jako např. předpřipravené obrazy, škálovatelnost zdrojů, změna konfigurace v reálném čase, možnost manipulace s disky mezi jednotlivými systémy apod.
 • Získání přístupu k profesionálním službám OldanyGroup, nonstop dohled.
 • Komunikace probíhá pomocí moderních nástrojů sociálních sítí, diskuzních fór a komunitních nástrojů (twitter, facebook, userecho).

BeeScale běží na platformě Linux KVM a nabízí v současnosti mnoho předpřipravených obrazů operačních systémů (Ubuntu Server, CentOS, FreeBSD a OS Turnkey Linux - Ubuntu spolu s různými specifickými aplikacemi). Počet operačních systémů se bude nadále zvyšovat o další OS a nové verze současných.
OldanyGroup má nad svými fyzickými servery plnou kontrolu a zajišťuje jejich správu a monitoring. Uložená data jsou chráněna proti selhání pevného disku.

Registrovat se lze na stránkách služby BeeScale. Po zaregistrování získáte kredit na vyzkoušení služby. Kredit není časově omezen.

O OldanyGroup

OldanyGroup se zabývá již několik let moderními a inovativními technologiemi v oblasti ICT. Pro své klienty je silným partnerem ve virtualizaci na produktech VMware, komplexní správě systémů Windows a Linux, správě sítí a poradenství v těchto oblastech. Obstaráváme komplexní řešení od analýzy a  návrhu, přes implementaci až po kontinuální správu celého systému.

V oblasti ICT se zabýváme zejména následujícími službami. Virtualizace – komplexní řešení virtuální infrastruktury na produktech VMware se zaměřením na virtuální desktopovou infrastrukturu. OldanyGroup je Solution Provider partner společnosti VMware. Komplexní správa systémů a počítačových sítí - kontinuální správa počítačových systémů a sítí klientů, vč. nonstop dohledu, podpory uživatelů. Konzultace – návrhy a konzultace k řešením v oblasti ICT, zejména potom: nasazení operačních systémů Windows, Linux a VMware vSphere; vysoká dostupnost dat a systémů; rozložení zátěže – load balancing; virtuální infrastruktura.

 • Promo akce

 • Kontaktní osoba

  Jaroslav Prodělal

  Jaroslav Prodělal


  tel.:+420 222 550 020

 • Sdílet

Používáme technologie společností: WMWARE Partner VEEAM Gold Pro Partner DELL Partner Direct IBM Business Partner Microsoft Small Business Specialist HP Aruba

Užíváním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookies. Více informací