Skok na obsah stranky, Hlavní stranka webu, Mapa webu, Hlavní menu

Diskutujte o virtualizaci a cloud computingu

Diskutujte o virtualizaci a cloud computingu 18.4.2011 Na začátku dubna bylo v tichosti spuštěno nové diskuzní fórum specializující se na téma virtualizace a cloud computing. Fórum bylo vytvořeno s cílem střetávání odborníků i laické veřejnosti při řešení různých problémů týkajících se tématu. Diskutujte i Vy – virtualizujeme.cz

Diskuzních fór kolem problematiky IT existuje mnoho, avšak specializované fórum na virtualizaci a cloud computing na českém internetu chybělo. Z tohoto důvodu se společnost OldanyGroup rozhodla jedno takové založit a umožnit tak odborníkům i široké veřejnosti setkávání se na jednom místě a otevřít prostor k diskuzi.

Bezplatná poradna nebo komunitní fórum?

Penetrace virtualizace a její používání je v ČR na poměrně vysoké úrovni, co se týká cloud computingu, tak ten je vidět naprosto všude. Ne každý má však čas na to, aby studoval všechny možnosti a detaily, které tyto technologie a způsoby přístupu k využívání zdrojů IT umožňují. 

Původní myšlenka, která stála za zrodem tohoto fóra, byla založení bezplatné poradny pro virtualizaci a související technologie pro zákazníky OldanyGroup. V čase se ale ukázalo, že zcela chybí místo, kde by se mohli potkat odborníci a nadšenci ze všech možných oblastí týkající se virtualizace a cloud computingu a proto se společnost rozhodla pojmout celý projekt jako komunitní fórum.

Aby mohlo fórum plnit svoji funkci, je důležité, aby uživatelé navrhovali témata a možnosti rozšíření, aby se do diskuze připojilo co nejvíce lidí z oboru a aby sdíleli své zkušenosti s ostatními. Společnost OldanyGroup je otevřena novým myšlenkám a nápadům a zároveň uvítá každého, kdo by se rád zapojil do moderování některé z kategorií.

Máte-li dotaz ke konkrétnímu produktu, zajímá-li Vás cokoli ohledně služeb poskytovaných v cloudu, máte problém, ale nemáte podporu od výrobce nebo dodavatele, zkuste se zeptat na virtualizujeme.cz

Společnost OldanyGroup zaštiťuje kromě provozu celého fóra a jeho moderování také některé části odborného obsahu. Odborníci společnosti OldanyGroup se budou snažit zodpovědět dotazy položené na fóru vždy do 3 pracovních dnů a to v tématech o produktech a službách, na které se společnost specializuje.

O virtualizaci

Virtualizace je uspořádání dostupných zdrojů (software, hardware) tak, aby bylo možné je využít pro více než jeden operační systém. Na jednom fyzickém serveru lze provozovat více serverů virtuálních, při současném zlepšení efektivity, dostupnosti a flexibility, tj. celé IT infrastruktury.

Existuje více druhů virtualizace (např. plná, částečná, paravirtualizace atd.), OldanyGroup však pracuje především s tzv. plnou virtualizací, při které dochází k simulaci hardware, což umožňuje běh operačních systémů bez dodatečných úprav, tedy tak jako by běžely na plnohodnotném hardware.

O Cloud computingu

Cloud computing je způsob poskytování a využívání sdílených hardwarových i softwarových prostředků (nebo jejich kombinace) skrze internetovou síť. Mezi výhody patří umožnění lepšího rozdělení výkonu mezi jednotlivé uživatele, možnost pružné reakce na změny na trhu, změny v technologiích či na změnu vlastní potřeby služby.

Charakteristické znaky:

 • Sdílení počítačových zdrojů mezi uživateli.
 • Zdroje na vyžádání – kdykoli uživatel potřebuje, jsou zdroje k dispozici.
 • Snadná a rychlá dostupnost zdrojů.
 • Škálovatelnost a elasticita – nastavení výpočetních zdrojů lze rychle změnit dle individuální potřeby.
 • Uživatel platí pouze za to, co skutečně používá (jednotky mohou být např. časové, objemové apod.), tzn. minimalizace nákladů.
 • Infrastrukturní software je aktualizován automaticky poskytovatelem, uživatel nemusí do tohoto procesu nijak zasahovat.
 • Přístup přes internet – ke svému cloudu se uživatel může připojit odkudkoli.

O OldanyGroup

OldanyGroup se zabývá již několik let moderními a inovativními technologiemi v oblasti ICT. Pro své klienty je silným partnerem ve virtualizaci na produktech VMware, komplexní správě systémů Windows a Linux, správě sítí a poradenství v těchto oblastech. Obstaráváme komplexní řešení od analýzy a návrhu, přes implementaci až po kontinuální správu celého systému. 

V oblasti ICT se zabýváme zejména následujícími službami. Virtualizace – komplexní řešení virtuální infrastruktury na produktech VMware se zaměřením na virtuální desktopovou infrastrukturu. OldanyGroup je Solution Provider a Service Provider partner společnosti VMware. Komplexní správa systémů a počítačových sítí - kontinuální správa počítačových systémů a sítí klientů, vč. nonstop dohledu, podpory uživatelů. Konzultace – návrhy a konzultace k řešením v oblasti ICT, zejména potom: nasazení operačních systémů Windows, Linux a VMware vSphere; vysoká dostupnost dat a systémů; rozložení zátěže – load balancing; virtuální infrastruktura.

 • Promo akce

 • Kontaktní osoba

  Jaroslav Prodělal

  Jaroslav Prodělal


  tel.:+420 222 550 020

 • Sdílet

Používáme technologie společností: WMWARE Partner VEEAM Gold Pro Partner DELL Partner Direct IBM Business Partner Microsoft Small Business Specialist HP Aruba

Užíváním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookies. Více informací