Skok na obsah stranky, Hlavní stranka webu, Mapa webu, Hlavní menu

Nové rekordy ve výkonu virtualizačních strojů představuje VMware vSphere(TM) 4

Nové rekordy ve výkonu virtualizačních strojů představuje VMware vSphere(TM) 4 27.4.2009 VMware vSphere 4 nabízí špičkový aplikační výkon, jednoduché ovládání, širokou podporu hardwaru a možnost provozování velkých aplikací v cloudu.

Společnost VMware, celosvětový lídr v oblasti virtualizačního softwaru od stolních počítačů až po datová centra, dnes slavnostně oznámila, že se zavedením řešení VMware vSphere 4, výrazně zlepšujícího škálovatelnost virtuálních strojů, vstupují virtualizační technologie do zcela nové éry. VMware vSphere 4 nabízející vylepšený I/O systém a podporu nejnovějších hardwarových virtualizačních funkcí je první operační systém na světě určený pro budování interních cloudů. Díky těmto architektonickým vylepšením je technologie VMware vSphere schopná umožnit provoz i těch nejnáročnějších business aplikací (SAP, Microsoft Exchange, MS SQL, Oracle a další) v prostředí 100% virtualizovaných interních cloudů.

"Průlomové změny ve výkonu virtualizačních strojů, které přináší technologie VMware vSphere 4, jsou výsledkem neustálého zdokonalování a několikaleté spolupráce s předními dodavateli hardwaru,” uvedl Dr. Stephen Herrod, Chief Technology Officer společnosti VMware. "Vylepšená technologie nabízí vyšší hodnoty konsolidačních poměrů a výkonu aplikací, které jsou srovnatelné, nebo často dokonce převyšují výkon fyzických PC. Řešení VMware vSphere 4 vás zbaví starostí s provozem těch nejnáročnějších business aplikací a dává tak vyniknout všem výhodám (automatizace, vysoká dostupnost a vysoký stupeň zabezpečení dat), které virtualizace v cloudu přináší.

VMware vSphere dosáhl rekordních výkonnostních hodnot v následujících kategoriích:

 • Rekord v počtu uložených transakcí za vteřinu. Systém je schopen uložit až 8.900 transakcí za vteřinu, jak bylo demonstrováno v databázi Oracle s modelovanou OLTP zátěží následované po testu TPC-C*.
 • Rekordně nízký ovehead virtualizační vrstvy. Vyšší výkon při provozování náročných SQL databází s podporou až 8 procesorů v rámci jednoho virtuálního stroje. V testu TPC-E bylo při simulaci OLTP aplikačního prostředí dosaženo téměř nativního výkonu (90% a více)*.
 • Rekordní I/O výkon. 3-násobné zvýšení maximálního počtu uložených I/O operací za vteřinu. VMware vSphere 4 umožňuje dosažení více než 300.000 I/O operací za vteřinu. Z dat získaných pomocí VMware Capacity Planneru vyplývá, že nejnáročnější databáze založené na Intel architektuře vyžadují pouze pár desítek tisíc I/O operací za vteřinu. Součástí VMware vSphere 4 je rovněž vylepšený storage stack, který na iSCSI demonstruje maximální rychlosti 10 Gb/s.
 • Rekordní zvýšení průchodnosti sítě. Vylepšené možnosti virtuálních sítí a podpora technologie NetQueue mají za následek až 100% zvýšení průchodnosti sítě, které plně saturují limit pro hardware sběrnici (bus) - 30Gbps.
 • 30-procentní zvýšení výkonu pro Citrix XenApp

Všechna tato vylepšení byla dosažena díky kombinaci jedinečných technologií a inovativní architektury VMware vSphere 4 zahrnující tyto oblasti:

 • Výkon sítě. VMware vSphere 4 přichází s vylepšenou technologií NetQueue - podpora VMware pro Intel VM-optimalizovanou technologii síťování VMDq. Kromě třetí generace síťových ovladačů VMware (vmxnet3) pro paravirtualizované systémy, nabízí také možnost využití technologie RSS (receive-side scaling), dále zvyšující průchodnost sítě.
 • Výkon úložiště dat (storage I/O performance). VMware vSphere 4 obsahuje nové úložné zařízení pro paravirtualizované systémy, tzv. pvscsi, díky kterému dochází k přístupu do úložiště dat. V tomto zařízení je dále implementována rozšířená podpora souběžných I/O procesů, která optimalizuje využití výkonu úložiště při vysokém počtu zpracovávaných transakcí.
 • Zvýšení konsolidačních poměrů. VMware vSphere 4 obsahuje vysoce optimalizovaný procesorový časovač (CPU scheduler), který spravuje hierarchii pamětí typu cache a umožňuje tak zpracování většího počtu databázových transakcí, webových požadavků (requests) a emailových zpráv než jakýkoli jiný hypervisor.
 • Podpora HW-assited virtualizace. VMware spolupracuje se dvěma nejvýznamnějšími výrobci procesorů – společností AMD a Intel, na vývoji technologií pro zajištění hardwarové podpory virtualizace. Mezi dodavateli virtualizačních řešení společnost VMware v roce 2006 jako první podpořila první generaci technologií pro hardwarovou podporu virtualizace u procesorů AMD a Intel. O dva roky později se VMware zasadila o podporu technologií druhé generace u procesorů AMD, tzv. Rapid Virtualization Indexing (RVI). Kromě toho je VMware první a zatím jediný vývojář virtualizačního SW, který podporuje Intel technologie Extended Page Tables (EPT) a VMDq.

Zvýšená škálovatelnost

VMware vSphere 4 přináší podstatně zvýšenou škálovatelnost. S podporou až 1 TB RAM a až 64 jader umožňuje využití některých velkých a výkonných serverů, které mohou být použity pro virtualizaci. VMware vSphere podporující 8 virtuálních CPU a až 256 GB RAM v jednom VM umožňuje bezproblémovou virtualizaci i těch nejnáročnějších high-end (špičkových) databází.

VMware vSphere 4 se objeví na trhu již koncem druhého čtvrtletí 2009.

*TPC-C zátěž při současném běhu transakcí různého typu; výsledky nejsou v souladu s TPC-C specifikací; podprůměrná databáze nevyhovuje normám TPC-C

http://phoenix.corporate-ir.net/phoenix.zhtml?c=193221&p=irol-newsArticle&ID=1278432&highlight

 • Promo akce

 • Kontaktní osoba

  Jaroslav Prodělal

  Jaroslav Prodělal


  tel.:+420 222 550 020

 • Sdílet

Používáme technologie společností: WMWARE Partner VEEAM Gold Pro Partner DELL Partner Direct IBM Business Partner Microsoft Small Business Specialist HP Aruba

Užíváním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookies. Více informací