Skok na obsah stranky, Hlavní stranka webu, Mapa webu, Hlavní menu

Roadshow „Jen (z)virtualizovat nestačí…“

Roadshow „Jen (z)virtualizovat nestačí…“ 20.6.2012 V průběhu května probíhala v krajských městech České republiky roadshow zaměřená na efektivní využívání virtuální infrastruktury, její rozvoj a správu, kterou pořádala společnost OldanyGroup, poskytovatel moderních a inovativních technologií v oblasti ICT.

Roadshow se zúčastnilo 91 zástupců zdravotnických, školských a veřejných institucí z celé České republiky. Jednotlivé semináře probíhaly v krajských městech ČR: Praha, Plzeň, Ústí nad Labem, Brno, Ostrava a Hradec Králové.

Roadshow byla věnována virtualizaci desktopů, novinkám v oblasti HW serverů a diskových úložišť, síťovým prvkům a jejich vlastnostem pro virtualizovaná prostředí a správě virtuální infrastruktury. Jednotlivé semináře roadshow vždy zahájil Jaroslav Prodělal (OldanyGroup), další přednášky vedli odborníci z partnerských společností (Avnet – Jan Vojtěch, IBM – Ondřej Lorenc, Veeam – Petr Šváb a Pavel Horák).

Přednášky představily účastníkům produkty a řešení partnerských společností (IBM servery nové generace M4, Veeam Backup & Replication, IBM Storwize V7000, IP produkty společnosti Brocade), ale také vlastní řešení společnosti OldanyGroup – tenkého klienta TiCtOG.

Roadshow byla v pořadí druhou podobnou akcí pod taktovkou společnosti OldanyGroup. Již minulý rok společnost OldanyGroup uspořádala úspěšný seminář „Virtualizace ve Vašich službách“.

Zájem o informace o daných produktech a řešeních byl velký a seminář naplnil očekávání všech účastníků. Nejvíce účastníky zaujaly produkty firmy Veeam.

Účastníci roadshow mohli po čas semináře získat i zajímavé ceny. Ovšem hlavní cenou celé roadshow byl tablet Samsung P7500 Galaxy 10.1, který po slosování vyplněných dotazníků vyhrál pan Václav Kulštejn, který se zúčastnil semináře v Hradci Králové.

Fotografie z míst konání a prezentace z jednotlivých přednášek můžete nalézt přímo na stránkách věnovaných roadshow http://seminare.oldanygroup.cz.

Program semináře

 1. Zahájení semináře (Jaroslav Prodělal, OldanyGroup)
  Představení společnosti OldanyGroup. Organizační informace a přehled agendy semináře.
 2. Od virtualizace serveru k virtualizaci desktopu. Nebo opačně? (Jaroslav Prodělal, OldanyGroup)
  Přehledné informace o možnostech a výhodách virtualizace desktopu. Souvislosti mezi virtualizací serveru a desktopu. Možnosti využívání virtuálních desktopu pro různá prostředí. Licencování. Krátké představení produktu určených pro virtualizaci desktopu.
 3. IBM: Servery a datová úložiště vhodná pro virtualizaci a budování privátních cloudu. (Ondřej Lorenc, IBM)
  Seznámení s novou generací serveru IBM (M4) založených na procesorech Intel Xeon E5. Informace o změnách oproti původní generaci serveru.
 4. IBM Storwize V7000 - unikátní virtualizační diskové pole (Jan Vojtěch, Avnet)
  Představení diskového systému a jeho jedinečných funkcionalit.
 5. LAN v podání Brocade (Łukasz Kozłowski, Brocade)
  Společnost Brocade je známa zejména ze světa SAN (Storage Area Network), ale mimoto vyrábí špičková zařízení (switche, routery, load balancery,…) pro LAN/WAN/WIFI a doručování aplikací, které vynikají oproti konkurenci zejména vysokým výkonem a propustností. Seznámíme vás s produkty pro lokální a konvergované sítě vašich datových center určených pro virtuální serverovou i desktopovou virtualizaci.
 6. Ochrana dat, monitoring a reporting pro prostředí VMware vSphere a Microsoft Hyper-V. (Petr Šváb nebo Pavel Horák, Veeam)
  Nástroje od společnosti Veeam určené pro správu virtuální infrastruktury jsou dostupné krome VMware vSphere také pro Microsoft Hyper-V. Ukážeme vám, jak vám umožní chránit vaše data, přestát havárii, umet vyhledat problém ve virtuální infrastruktuře a také těmto problémům předcházet.
 7. Závěrečná diskuze / losování o ceny / ukončení semináře
  V závěru semináře bude možnost společně s ostatními účastníky diskutovat nad problémy, kterým musíte denně čelit v souvislosti se správou a údržbou vaší infrastruktury, ať už virtuální nebo té fyzické.

Partneři semináře

O OldanyGroup

OldanyGroup se zabývá již několik let moderními a inovativními technologiemi v oblasti ICT. Pro své klienty je silným partnerem ve virtualizaci na produktech VMware, komplexní správě systémů Windows a Linux, správě sítí a poradenství v těchto oblastech. Obstaráváme komplexní řešení od analýzy a návrhu, přes implementaci až po kontinuální správu celého systému.

V oblasti ICT se zabýváme zejména následujícími službami. Virtualizace – komplexní řešení virtuální infrastruktury na produktech VMware se zaměřením na virtuální desktopovou infrastrukturu. OldanyGroup je Solution Provider a Technology Alliance partner společnosti VMware. Komplexní správa systémů a počítačových sítí - kontinuální správa počítačových systémů a sítí klientů, vč. nonstop dohledu, podpory uživatelů. Konzultace – návrhy a konzultace k řešením v oblasti ICT, zejména potom: nasazení operačních systémů Windows, Linux a VMware vSphere; vysoká dostupnost dat a systémů; rozložení zátěže – load balancing; virtuální infrastruktura.

 • Promo akce

 • Kontaktní osoba

  Jaroslav Prodělal

  Jaroslav Prodělal


  tel.:+420 222 550 020

 • Sdílet

Používáme technologie společností: WMWARE Partner VEEAM Gold Pro Partner DELL Partner Direct IBM Business Partner Microsoft Small Business Specialist HP Aruba

Užíváním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookies. Více informací