Skok na obsah stranky, Hlavní stranka webu, Mapa webu, Hlavní menu

Seminář "Virtuální infrastruktura ve Vašich službách"

Seminář 6.10.2011 Dne 21.9.2011 proběhl v pražském hotelu Holiday Inn seminář na téma Virtuální infrastruktura ve Vašich službách, který pořádala společnost OldanyGroup, poskytovatel moderních a inovativních technologií v oblasti ICT.

Semináře se zúčastnilo 37 zástupců lékařských, školských a veřejných institucí z celé České republiky, kteří se sešli v Praze, aby se seznámili s výhodami virtualizace.

Seminář byl věnovaný virtualizaci serverů a desktopů, privátním cloudům a virtuální desktopové infrastruktuře. Obsahoval celkem 7 přednášek a praktických ukázek k daným tématům. Účastníci si navíc mohli v průběhu dne sami vyzkoušet práci s virtuální desktopovou infrastrukturou.

Seminář zahájil jednatel společnosti OldanyGroup Jaroslav Prodělal, další přednášky a praktické ukázky vedli jak odborníci z partnerských společností (VMware – Marek Bražina, IBM – Ondřej Lorenc), tak zástupci pořádající společnosti (Pavel Mikulka, Tomáš Andrle).

Přednášky a praktické ukázky představily účastníkům produkty a řešení partnerských společností (VMware View, VMware vCloud Director, Veeam Backup & Replication, IBM), ale také vlastní řešení společnosti OldanyGroup – tenkého klienta TiCtOG.

Seminář byl úspěšným startem k pořádání dalších podobných akcí společností OldanyGroup. Zájem o informace o daných produktech a řešeních byl velký a seminář naplnil očekávání všech účastníků. Nejvíce účastníky zaujaly produkty firmy VMware, které také měly největší část z programu semináře.

Celý seminář byl natáčen, záznam přednášek a setřih ze semináře můžete najít zde.

Program semináře

 1. Uvedení programu, představení společnosti OldanyGroup a partnerů semináře (Jaroslav Prodělal)
 2. Infrastruktura pro privátní cloud (Marek Bražina, VMware)
  Základní stavební prvky infrastruktury pro poskytování privátních cloudů (VMware Cloud Infrastructure). Novinky ve vSphere 5. Odkaz na případovou studii využití VMware  privátního cloudu.
 3. Praktická ukázka - VMware vCloud Director  (Marek Bražina, VMware)
  VMware vCloud Director je základním nástrojem pro ovládání sdílených prostředků v cloudu. Ukážeme Vám základní ovládání a práci s tímto nástrojem.
 4. Virtuální desktopová infrastruktura (VMware View) (Marek Bražina, VMware)
  Přesun desktopových OS do virtualizované infrastruktury nebo cloudu Vám přinese řadu výhod, které Vám v prezentaci představíme. Pokud uvažujete o přechodu na Windows 7, případně obnově desktopů, je virtuální desktopová infrastruktura (VDI) snadnou cestou, jak toho dosáhnout.
 5. TiCtOG - Thin Client OldanyGroup (Tomáš Andrle, OldanyGroup)
  Naše vlastní rešení tenkých klientu urcené nejenom pro virtuální desktopovou infrastrukturu. Predstavíme Vám jej a ukážeme, v cem je naše rešení daleko pred ostatními na trhu.
 6. Hands On lab (VMware View)
  Každý zájemce si bude moci sám vyzkoušet, jak snadné je využívání VDI. Celkem 5 pracovních míst vybavených tenkým klientem TiCtOG, LCD, klávesnicí a myší budou k dispozici i v průběhu celého dne.
 7. Praktická ukázka - VMware View  (Pavel Mikulka, OldanyGroup)
  Ukážeme si jednoduchou správu virtuální desktopové infrastruktury, přípravu nového desktopu a napojení na něj během několika málo kliknutí.
 8. IBM: Nejlepší serverové technologie pro virtualizaci  (Ondřej Lorenc, IBM)
  Aktuální IBM technologie se zaměřením na serverovou virtualizaci, která bude s použitím VMware ideálním stavebním prvkem Vašeho datacentra.
 9. Chraňte svou VMware infrastrukturu prostřednictvím Veeam Backup & Replication v5 (Jaroslav Prodělal, OldanyGroup)
  Nástroj pro zálohování, obnovu a replikaci dat v prostředí VMware vSphere. Jedná se o produkt, který je právem označován jako jednička na trhu právě v oblasti zálohování a obnovy dat, o čemž se sami budete moci přesvědčit.
 10. Praktická ukázka - Veeam Backup & Replication v5 (Pavel Mikulka, OldanyGroup)
 11. Volná diskuze, Hands on Lab, losování o ceny
  Volná diskuze o probíraných tématech, vyzkoušení řešení VMware View a slosování všech odevzdaných dotazníků o zajímavé ceny.

Partneři semináře

O OldanyGroup

OldanyGroup se zabývá již několik let moderními a inovativními technologiemi v oblasti ICT. Pro své klienty je silným partnerem ve virtualizaci na produktech VMware, komplexní správě systémů Windows a Linux, správě sítí a poradenství v těchto oblastech. Obstaráváme komplexní řešení od analýzy a návrhu, přes implementaci až po kontinuální správu celého systému.

V oblasti ICT se zabýváme zejména následujícími službami. Virtualizace – komplexní řešení virtuální infrastruktury na produktech VMware se zaměřením na virtuální desktopovou infrastrukturu. OldanyGroup je Solution Provider a Technology Alliance partner společnosti VMware. Komplexní správa systémů a počítačových sítí - kontinuální správa počítačových systémů a sítí klientů, vč. nonstop dohledu, podpory uživatelů. Konzultace – návrhy a konzultace k řešením v oblasti ICT, zejména potom: nasazení operačních systémů Windows, Linux a VMware vSphere; vysoká dostupnost dat a systémů; rozložení zátěže – load balancing; virtuální infrastruktura.

 • Související produkty

 • Kontaktní osoba

  Jaroslav Prodělal

  Jaroslav Prodělal


  tel.:+420 222 550 020

 • Sdílet

Používáme technologie společností: WMWARE Partner VEEAM Gold Pro Partner DELL Partner Direct IBM Business Partner Microsoft Small Business Specialist HP Aruba

Užíváním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookies. Více informací