Skok na obsah stranky, Hlavní stranka webu, Mapa webu, Hlavní menu

Virtuální server v cloudu - nová služba BeeScale

Virtuální server v cloudu - nová služba BeeScale 15.9.2010 Společnost OldanyGroup s.r.o. spustí 21. září 2010 testovací provoz nové služby BeeScale. V rámci cloud služeb platíte jen za zdroje, které skutečně spotřebujete. Spuštění ostrého provozu je naplánováno na 1.11.2010.

Mezi hlavní specializace OldanyGroup patří virtualizace serverů a desktopů, cloud computing a související technologie. Právě v oblasti public cloud computingu představuje nyní naše společnost praktické a výhodné řešení BeeScale. Jedná se o pronájem výpočetních a datových zdrojů pro provoz virtuálních serverů a disků, kde platíte pouze za zdroje (procesor, operační paměť, diskový prostor), které využijete. Jednotlivé zdroje lze regulovat dle vašich specifických potřeb.

Pokud se chcete zúčastnit veřejného testování služby a získat tak kredit na provoz vlastních virtuálních serverů v ostrém provozu, zaregistrujte se na stránkách www.beescale.com. Budeme Vás o podrobnostech informovat emailem.

Každý uživatel, který se zaregistruje do beta testování a zprovozní alespoň 1 virtuální server získá automaticky 100 kreditů pro použití v produkční verzi systému. Zároveň může každý aktivní uživatel získat dalších 10-50 kreditů za každou relevantní připomínku, report o chybě, položku ve wishlistu, která se bude realizovat. Před ukončením beta testování pak zveřejníme tři uživatele, které vybereme mezi nejaktivnějšími, a kteří získají 3000, 2000 a 1000 kreditů pro provoz svých vlastních virtuálních systémů v prostředí BeeScale.1)

O BeeScale

Beescale je cloud computingová služba, která umožňuje jednotlivcům i firmám pronajmout si neomezený počet virtuálních serverů/virtuálních strojů, kdy každý může mít

 • 1 - 4 vCPU (virtuální procesory)
 • 32 - 2048 MB vRAM (operační paměť)
 • 1 – 4 vDisky o kapacitě (1 – 500GB)

Platíte zde jen za to, co skutečně používáte, virtuální stroje jsou Vám k dispozici během několika sekund a cena za jejich využívání se účtuje po hodinách.

OldanyGroup má nad svými fyzickými servery plnou kontrolu a zajišťuje jejich správu a monitoring. Uložená data jsou chráněna proti selhání pevného disku pomocí RAID 10 (RAID nenahrazuje zálohování dat, jen zajišťuje, že v případě výpadku nebo poškození fyzického disku budou na něm uložená data nadále dostupná). BeeScale běží na technologii Linux KVM a nabízí v současnosti 40 předpřipravených obrazů operačních systémů (Ubuntu Server 10.04.1, CentOS 5.5 a 38 OS Turnkey Linux, tedy Ubuntu spolu s různými specifickými aplikacemi). Počet operačních systémů se bude nadále pravidelně zvyšovat o další OS a nové verze současných.

Podle potřeby si můžete zřídit libovolné množství serverů, u kterých si sami nastavíte počet vCPU a množství vRAM. V rámci virtuálního serveru si můžete vytvořit až 4 disky. U každého serveru si můžete vybrat ze 40 předpřipravených variant různých distribucí operačního systému Linux. Jak servery, tak disky si samozřejmě můžete sami libovolně pojmenovat a vytvořit si tak systém, který pro Vás bude srozumitelný. Velkou výhodou pro uživatele a unikátní vlastností BeeScale je logická nezávislost mezi virtuálními servery/stroji a virtuálními disky. To znamená, že můžete smazat server bez toho, že by s ním byly smazány i datové disky. V případě, že server smažete, přesouvají se disky do sekce nepoužitých disků – jedná se vlastně o jejich uložení, kdy platíte pouze za místo, které na úložišti zabírají. Nepoužité disky můžete přiřadit k jakémukoliv existujícímu nebo novému serveru. Tuto užitečnou schopnost využijete např. v případě, kdy se Vám poškodí operační systém, na kterém jste pracovali a budete ho chtít znovu zprovoznit a získat z něj svá data. Jak disky, tak servery můžete kdykoliv smazat. Navíc spuštění i zastavení serverů je velmi jednoduché a může maximálně trvat až několik minut – většinou se jedná o pouhé sekundy.

Služby BeeScale je možné využívat po předplacení kreditu, jehož výše závisí na uvážení uživatele a jeho odhadu potřeby zdrojů. Protože chceme, aby bylo používání co nejpohodlnější a nejpřehlednější, zobrazuje se uživateli po přihlášení jak výše aktuálního kreditu, tak i to, na jak dlouho mu při současném využívání prostředků vydrží. U každého serveru a disku je vidět aktuální cena za jeho používání za den a za měsíc a při jakékoliv změně vstupních dat se okamžitě zobrazí i změna ceny. Jak již bylo řečeno, služba je účtována po hodinách. Pokud se stane, že kredit klesne na nulu, je možné jít do mínusu na dobu až 1 týdne a pokud po této době nedojde k dobití kreditu jsou servery vypnuty. Platit je možné jak z účtu tak platební kartou.

Beta verzi BeeScale spustíme 21.9.2010. Tato verze je zkušební a můžete si v jejím rámci vyzkoušet bezplatně fungování celého systému. Bude už zcela funkční vytváření serverů a disků a práce s nimi, nicméně v této fázi ještě neuvidíte ceny. Ty se podle plánu mají objevit od 5.10.2010, takže uvidíte, jaké by byly Vaše náklady, pokud byste chtěli službu využívat. Spuštění ostrého provozu je naplánováno na 1.11.2010 v 11:11. I po spuštění ostrého provozu Vám po zaregistrování nabízíme 14 dní provozu zdarma na vyzkoušení cloud computingu s garancí vysoké kvality, přijemné ceny a osobního přístupu, které jsou pro všechny služby OldanyGroup samozřejmostí. Vyzkoušejte si, co Vám BeeScale může nabídnout na www.beescale.com!

O Cloud computingu

Cloud computing obecně představuje model poskytování a využívání prostředků IT prostřednictvím Internetu. Typicky zahrnuje možnost poskytování dynamicky škálovatelných, často virtualizovaných zdrojů jako služby přes Internet.

Služba může zahrnovat právo na použití softwaru, hardwaru nebo jejich kombinace. Uživatelé neplatí za samotný hardware nebo software, ale pouze za jeho použití. Tento pronájem jim většinou umožní pružně reagovat na změny na trhu, změny v technologiích či na změnu vlastní potřeby služby. Ve velmi krátké době získávají s minimálními výdaji zdroje, které potřebují, a to v požadovaném množství, kvalitě a na období, kdy je jejich využívání pro uživatele ekonomické.

Existuje více forem mezi nimiž jsou některé více flexibilní než jiné – v každém případě však cloud computing představuje efektivní řešení pro všechny, jejichž potřeba daného zdroje se v čase pravidelně mění, a pro ty, jejichž potřeba zdrojů je sice konstantní, ale užitek, který zdroj uživateli přinese je vzhledem k poměrně krátké době využívání nižší než jeho pořizovací cena. Public cloud se od soukromého (privátního) cloudu liší tím, že je určen široké veřejnosti a není provozován pouze pro jednu organizaci. Jako služba (as a Service) může být nabízena jak infrastruktura (IAAS), tak platforma (PAAS) či software (SAAS).

O OldanyGroup

OldanyGroup se zabývá již několik let moderními a inovativními technologiemi v oblasti ICT. Pro své klienty je silným partnerem ve virtualizaci na produktech VMware, komplexní správě systémů Windows a Linux, správě sítí a poradenství v těchto oblastech. Obstaráváme komplexní řešení od analýzy a návrhu, přes implementaci až po kontinuální správu celého systému.

V oblasti ICT se zabýváme zejména následujícími službami. Virtualizace – komplexní řešení virtuální infrastruktury na produktech VMware se zaměřením na virtuální desktopovou infrastrukturu. OldanyGroup je Solution Provider a Service Provider partner společnosti VMware. Komplexní správa systémů a počítačových sítí - kontinuální správa počítačových systémů a sítí klientů, vč. nonstop dohledu, podpory uživatelů. Konzultace – návrhy a konzultace k řešením v oblasti ICT, zejména potom: nasazení operačních systémů Windows, Linux a VMware vSphere; vysoká dostupnost dat a systémů; rozložení zátěže – load balancing; virtuální infrastruktura.

Více informací na www.oldanygroup.cz.

1) Podmínky získávání kreditů budou upřesněny při registraci do beta programu.

Prohlášení o budoucích událostech a vývoji

Zpráva může obsahovat informace o produktech, službách a jejich vlastnostech, které budou dostupné až v budoucnosti. Tyto informace mohou až do oficiálního spuštění produktu nebo služby podléhat změnám.

 • Promo akce

 • Kontaktní osoba

  Jaroslav Prodělal

  Jaroslav Prodělal


  tel.:+420 222 550 020

 • Sdílet

Používáme technologie společností: WMWARE Partner VEEAM Gold Pro Partner DELL Partner Direct IBM Business Partner Microsoft Small Business Specialist HP Aruba

Užíváním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookies. Více informací