Skok na obsah stranky, Hlavní stranka webu, Mapa webu, Hlavní menu

VMware infastruktura představuje světový rekord v kategorii výkon webového serveru

VMware infastruktura představuje světový rekord v kategorii výkon webového serveru 17.2.2009 Ve srovnávacích testech SPECweb(R)2005 překonala virtualizační platforma výkon klasického serveru.

Nový světový rekord ve výkonu webových serverů dnes představila společnost VMware, celosvětový lídr v oblasti virtualizačního softwaru od stolních počítačů až po datová centra. Výsledky testu, který proběhl na 16-jádrovém serveru, byly zveřejněny nezávislou společností pro hodnocení výkonu webových serverů SPEC (Standard Performance Evaluation Corporation).

Všeobecně uznávaný zátěžový test SPECweb2005 poskytuje uživatelům nejobjektivnější hodnocení výkonu webového serveru a je využíván všemi velkými výrobci pro srovnávání a hodnocení platforem a použití technik sloužících ke zvyšování návštěvnosti webů. Cílem tohoto testu prováděného při náročném síťovém provozu bylo porovnat výkon VMware Infrastracture 3 a výkon fyzického (nevirtualizovaného) serveru s obdobnou konfigurací. Výsledky prokázaly, že platforma VMware v několika případech překonala hodnoty naměřené na libovolném fyzickém stroji. VMware v testu SPECweb2005 dosáhla výsledku 44 000, což jednoznačně převyšuje výkon jakéhokoli 16-jádrového systému.

Hodnota SPECweb vychází z geometrického průměru naměřeného počtu paralelních připojení (web server connections) při třech různých úrovních zátěže. Na úrovni e-komerce dosáhla VMware hodnoty 69 525. Posuzujeme-li tyto hodnoty z perspektivního hlediska, provozovatel e-shopu může očekávat připojení maximálně 1% návštěvníků ve stejný okamžik (paralelně). Při použití konfigurace VMware by tak tento e-shop obsloužil až téměř 7 milionů zákazníků v rámci jednoho fyzického serveru. Tyto výsledky ukazují na schopnost virtualizovaného prostředí spouštět aplikace s dosažením výkonu, který je srovnatelný či dokonce vyšší než u fyzických systémů

Skóre, které VMware dosáhl na úrovni e-komerce, prokázalo, že tato technologie umožňuje větší množství paralelních připojení než jakýkoli 16-jádrový systém. Výsledek 69,525 byl překonán pouze o 75 připojení na nedávno představeném 24-jádrovém stroji. Protože většina současných e-shopů využívajících principu webové farmy pracuje s dvoujádrovými, dvoupaticovými systémy, jejich přechod na VMware řešení by snížil počet serverů o více než 75%.

“Tento nový rekord ve výkonu webových serverů je dalším důkazem vedoucího postavení společnosti VMware v oblasti virtualizace všech typů mission-critical aplikací,“ říká Dr. Stephen Herrod, CTO (Chief Technology Officer), VMware. ”Dosažením výsledků, které předčily ty nejlepší, které kdy byly zaznamenány na hardware se stejným počtem jader, infrastruktura VMware opět potvrdila svou schopnost uspokojit potřeby i těch nejnáročnějších uživatelů”.

Tento rekord je další dobytou metou po rekordu z roku 2008, kdy Microsoft Exchange virtualizovaný pomocí VMware více než zdvojnásobil fyzickou kapacitu e-mailových schránek provozovaných na 16-jádrových systémech. Tyto výsledky poskytují odpovědi na otázku, proč zákazníci stále více využívají VMware infrastrukturu pro provoz business-critical aplikací včetně SAP, Exchange, SQL a Oracle, aby docílili uspokojení svých požadavků na vysokou dynamičnost, nižší náklady a spolehlivost IT služeb. Kromě vysoké výkonnosti, přináší VMware infrastruktura výhody v podobě výrazného snížení investičních a provozních nákladů, nákladů na údržbu, vyšší dostupnosti a odolnosti vůči selhání (fault tolerance).

O SPECweb2005

Test SPECweb2005 měří výkon stroje jako webového serveru a vychází z průměrných hodnot naměřených při simulaci tří různých zatížení: banking, e-komerce a vendor support, realizované na referenční platformě. V každé úrovni je měřen počet paralelních uživatelských relací, které webový server dokáže obsloužit při dodržení přísných požadavků na kvalitu služby a minimalizaci výskytu chyb. Pro test byl nakonfigurován server HP ProLiant DL585 G5 běžící na platformě VMware ESX 3.5 se čtyřjádrovým procesorem AMD Opteron 8382 Quad Core.
Výsledky SPECweb2005 serveru VMware ESX Server 3.5, které byly předloženy dne 28.ledna 2009 a zveřejněny 12.února 2009, jsou k dispozici na následující adrese: http://www.spec.org/osg/web2005/results.
SPEC® a SPECweb®  jsou registrované ochranné známky společnosti Standard Performance Evaluation Corporation. Výše uvedené výsledky benchmark testů vycházejí ze závěrů oficiálně zveřejněných dne 12. února 2008 a naleznete je na stránkách www.spec.org. V testu byl pro porovnání použit 16-jádrový server, nejvýkonnější v době zveřejnění této SPEC zprávy. Pro nejnovější výsledky testu SPECweb2005 navštivte http://www.spec.org/ .


O společnosti VMware

VMware (NYSE:VMW) je celosvětový lídr v oblasti virtualizačního softwaru od stolních počítačů až po datová centra. Firmy všech velikostí spoléhají na společnost VMware při snižování investičních a provozních nákladů, zajištění nepřetržitého provozu svého podnikání, posilování bezpečnosti a snižování ekologické zátěže. S tržbami ve výši 1,9 miliardy USD v roce 2008, více než 130 tisíci zákazníků a 22 tisíci partnerů je VMware jednou z nejrychleji se rozvíjejících softwarových společností na světě. VMware sídlí v Palo Alto v Kalifornii a jejím majoritním vlastníkem je společnost EMC Corporation (NYSE: EMC). Další informace naleznete na  www.vmware.com.
VMware je registrovaná ochranná známka nebo ochranná známka společnosti VMware, Inc. ve Spojených státech amerických a/nebo dalších jurisdikcích. Všechny ostatní známky a názvy uvedené v této zprávě mohou být obchodními značkami příslušných vlastníků.

VMware

  • Promo akce

  • Kontaktní osoba

    Jaroslav Prodělal

    Jaroslav Prodělal


    tel.:+420 222 550 020

  • Sdílet

Používáme technologie společností: WMWARE Partner VEEAM Gold Pro Partner DELL Partner Direct IBM Business Partner Microsoft Small Business Specialist HP Aruba

Užíváním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookies. Více informací