Skok na obsah stranky, Hlavní stranka webu, Mapa webu, Hlavní menu

Cisco&VMware: Informace o architektuře virtuálního switche Nexus 1000V

Zpráva pravděpodobně není již aktuální

Cisco&VMware: Informace o architektuře virtuálního switche Nexus 1000V 9.2.2009 Jednou z nejočekávanějších novinek ve VMware ESX 4 bude možnost nahrazení stávajícího vSwitche za technologii dodávanou společností Cisco - Nexus 1000V.

Cisco ještě neohlásilo betaverzi svého virtuálního switche Nexus 1000V, ale jeden z jejich zaměstnanců již publikoval detailní diagram architektury tohoto switche.

Cisco Nexus 1000V architektura

Vedle samotného diagramu, jsou informace uveřejněné v jeho blogu velmi zajímavé, protože detailně popisují, jak bude virtuální switch pracovat:

 • softwareový Nexus 1000V na fyzickém serveru pracuje jako síťová karta v modulárním switchi, pojmenovaná VEM (virtual ethernet module)
 • Nexus 1000V VSM (virtual supervisor module) pracuje jako supervisor modulárního switche
 • jedna instance Nexus 1000V VSM spravuje jeden ESX cluster až pro 64 fyzických serverů
 • Nexus 1000V VSM může běžet na fyzickém zařízení nebo jako virtuální stroj
 • síťový administrátor spravuje Cisco Nexus 1000V (z prostředí VSM) jako jeden distribuovaný virtuální switch pro celý ESX cluster
 • každý virtuální stroj se připojuje do svého Virtual Ethernet (vEthernet) portu na Nexus 1000V umožňující síťovému administrátorovi sledovat síťový provoz a jeho kontrolu pro jednotlivé virtuální stroje; virtuální stroje mohou být nyní spravovány jako fyzické servery z pohledu jejich síťové konektivity
 • .... více informací v originálním článku Nexus 1000V with FCoE CNA and VMWare ESX 4.0 deployment diagram

Díky serveru virtualization.info máme nové zprávy o funkcích a vlastnostech Cisco Nexus 1000V. Navíc je ohlášeno jeho vydání na 1. polovinu roku 2009, tedy je pravděpodobné, že dostupnost VMware ESX 4 i Cisco Nexus 1000V bude společně ohlášena na konferenci VMworld Europe 2009, která se koná na konci února stejně jako v loňském roce v Cannes, Francie.

Detailní informace včetně rozhovoru s Paul Fazzone, Product Manager Nexus 1000V (Cisco), najdete na serveru virtualization.info Cisco on Nexus 1000V features.


Další informace (datasheety, videa, řešení) naleznete na officiálních stránkách společnosti Cisco - Cisco Nexus 1000V Series Switches.

http://www.virtualization.info/2009/02/details-about-nexus-1000v-architecture.html • Promo akce

 • Kontaktní osoba

  Jaroslav Prodělal

  Jaroslav Prodělal


  tel.:+420 222 550 020

 • Sdílet

Používáme technologie společností: WMWARE Partner VEEAM Gold Pro Partner DELL Partner Direct IBM Business Partner Microsoft Small Business Specialist HP Aruba

Užíváním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookies. Více informací