Skok na obsah stranky, Hlavní stranka webu, Mapa webu, Hlavní menu

Kritická chyba zabezpečení v Sambě - týká se NAS a linuxových nasazení

Zpráva pravděpodobně není již aktuální

Kritická chyba zabezpečení v Sambě - týká se NAS a linuxových nasazení 12.3.2015 V pondělí 23.2.2015 byla odhalena kritická chyba zabezpečení v open source softwaru Samba, který je kompatibilní s Linuxem i Windows. Chyba se nachází v smbd file server daemon. Ovlivněna je Samba verze 3.5.0 až 4.2.0rc4.

Více o chybě se můžete dozvědět v článku serveru The Register, také sám projekt Samba vydal bezpečnostní varování CVE-2015-0240.

Samba implementuje SMB (CIFS) na Linuxu, a také umožňuje Linux integrovat s Active Directory. Touto chybou jsou ovlivněny všechny verze Samby vydané v posledních 5 letech. Chyba se vztahuje na téměř všechny distribuce Linuxu - a co je důležitější, na všechny low end zařízení NAS (QNAP, Synology a další), nemá ovšem vliv na Windows. Problémem je, že si spousta zákazníků používajících zařízení NAS ani neuvědomuje, že používají Sambu.

Bezpečnostní produktový tým Red Hat vydal detailnější analýzu chyby, kterou najdete zde. Ovlivněny jsou podle nich Red Hat Enterprise Linux verze 5 až 7 a Red Hat Storage Server verze 2.1 a 3. Chyba je kritická pro všechny zmíněné produkty s výjimkou RHEL 7, kde byla vyhodnocena pouze jako „důležitá“.

Další distribuce vydala podobná bezpečnostní varování, včetně Debian, Suse a Ubuntu.

Opravy jsou již k dispozici přímo od projektu Samba a několik distribucí již vydalo aktualizované balíčky, které jsou k dispozici v jejich repozitářích, ostatní budou brzy následovat.

Pokud s touto chybou potřebujete pomoci, můžete se na nás obrátit na emailu support@oldanygroup.cz nebo na čísle 222 550 022.

www.theregister.co.uk/2015/02/24/samba_remote_execution_vuln/  • Promo akce

  • Kontaktní osoba

    Jaroslav Prodělal

    Jaroslav Prodělal


    tel.:+420 222 550 020

  • Sdílet

Používáme technologie společností: WMWARE Partner VEEAM Gold Pro Partner DELL Partner Direct IBM Business Partner Microsoft Small Business Specialist HP Aruba

Užíváním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookies. Více informací