Skok na obsah stranky, Hlavní stranka webu, Mapa webu, Hlavní menu

Nová generace serverů Dell

Zpráva pravděpodobně není již aktuální

Nová generace serverů Dell 22.10.2014 Dell oznámil novou v pořadí již 13tou generaci velice úspěšných serverů. Tato generace je vylepšena nejenom v oblasti hardwaru pro lepší výkon, ale také v oblasti správy serverů. Vše s maximálním ohledem na současné a budoucí užití těchto serverů.

V první vlně budou dostupné tyto servery: R730, R730xd, R630, M630p. Server M630p slouží jako rozšíření konvergované platformy VRTX. Další budou následovat v listopadu a pak na jaře 2015.

PowerEdge M630/M630pPowerEdge R630PowerEdge R730
PowerEdge R730xdPowerEdge T630

Novinky v 13té generaci serverů:

Management

Nové komponenty: iDRAC8, Life Cycle Controller 3.0 a OpenManage Essentials 2.0.

Zero Touch Deployment

Server může automaticky stáhnout konfiguraci z repozitoráře, včetně BIOS,iDRAC, RAID a LOM/NIC (Síťových karet). Založeno na jednoduše modifikovatelném XML. 

iDRAC Direct

Stejná funkcionalita, jen je možné XML soubor mít na USB Flash disku a ten po vložení do správného USB slotu  automaticky nastaví server dle požadavků zákazníka nebo partnera.

Tato technologie umožňuje velice rychlou změnu konfigurace celého serveru, proto je ideální pro laby nebo test&Dev prostředí. Umožňuje vzdáleným technikům nasazovat velice komplexní, ale přitom bezchybné konfigurace serverů za pár vteřin.

Další funkcí iDRAC Direct je možnost připojení notebooku přímo přes USB kabel. Žádný speciální software nebo ovladače nejsou třeba, stačí A/A USB kabel. Pracuje pak přes prohlížeč operačního systému notebooku. Nebude dostupné na modelech PowerEdge 5xx a nižších bez LCD Panelu. 

iDRAC Quick Sync (vyžaduje Active Bezel)

Další BYOD technologie po QR kódu zavedeném s příchodem 12té generace serverů. Přiložením mobilního telefonu s NFR chipem a podporovaným OS (Android & iOS) získáte informace do OpenManage Mobile.

iDRAC Out-Of-Band Storage

Agent-Free Storage Management - Má stejnou funkcionalitu jako OpenManage Storage Services včetně real-time (bez restartu) konfigurace.

Agent-Free SAS Monitoring - Ideální pro Software Defined Storage: VMware vSAN, Microsoft Storage Spaces, RedHat CEPH, Hadoop a další.

Plná podpora mangementu a monitoringu pro NON-RAID storage zařízení. Monitoruje i externí JBODy (PowerVault MD1xxx serie).

Out-Of-Band Management & Monitoring & Support

Automatické aktualizace firmware a ovladače - iDRAC si může stahovat automaticky nové firmwary a ovladače z úložiště a připravit je pro nasazení.

Technical Support Report (TSR): Embedded Support Tools

 • Automatický monitoring více jak 5000 komponent a parametrů.
 • Vylepšení 13. generace je možnost přidat i OS a aplikační logy.
 • Náhrada za DSET. Nemusíte tedy instalovat nic do serveru a spouštět další utilitu v již tak stresující situaci jako je závada serveru.

iSM Rozšířená podpora OS (iDRAC Service Module) - Tato funkcionalita vyžaduje lehkého klienta v OS pro získání více informací (volitelně). 

Easy Restore - Funkcionalita, která přichází z předchozí generace serverů. Tam vyžadovala SD kartu a “uživatelské” zálohování. V nové generaci serverů je zakomponován skrytý komponent v přední části serveru, který zálohování těchto informací a nastavení serveru již dělá automaticky. Výsledkem je naprosto transparentní proces obnovy nastavení serveru i v případě výměny celé základové desky.

Out-Of-Band Performance Monitoring - Aktuální a historické monitorování CPU, RAM, I/O, Bandwidth. Možné nastavení alert threshold s akcemi jako je např. zaslání emailu administrátorovi.

Serverová vylepšení

Procesory

Servery jsou osazeny CPU Intel poslední generace E5 v3 CPU.

Paměť RAM

Servery je možno osadit pouze moduly DDR4. Hlavní výhoda je v rychlosti a nižší spotřebě:

 • o 15 % vyšší rychlost.
 • o 30 % nižší spotřeba při zatížení.
 • o 50 % nižší spotřeba v standby modu.

SNA (Select Network Adapter)

Variabilita síťových karet je stejná jako pro 12. generaci serverů. Po uvedení na trh budou dostupné vyšší rychlosti 40Gbit+. Síťové karty s podporou NPAR, RDMA, NVGRE, VxLAN a dalších.

OpenManage Power Center Manager

Tento zdarma stažitelný software je určen pro velká datová centra na kontrolu a management spotřeby elektrické energie. Zdarma se dají spravovat Dell servery (Intel) a nově i servery ostatních výrobců za licenci.

Vylepšení serverového úložiště

Expres Flash 2.0 PCIe NVMe disky

Do serverů 13. generace přichází nová generace těchto disků. Se startovacími kapacitami 400GB, 800GB a 1,6TB. Tento jeden disk dodá až 900 000 IOPS. Nejlepší využití těchto disků je s technologiemi Fluid Cache for SAN/DAS a nově také s Dell SanDisk řešením.

Fluid Cache pro SAN

Hlavním rozdílem této technologie s technologií SanDisk DAS Cache je provázanost s diskovým polem Compellent. Diskové pole ví o tom, kde data jsou a jak jsou používána, i když jsou v serveru. Zrovna tak je zde provázanost se snapshoty, kde snapshot na diskovém poli spustí nejdříve konzistentní vykopírování Server Cache na diskové pole a poté teprve dojde k snapshotu diskového pole.

PERC9

Nová generace diskových řadičů PowerEdge a její parametry:

 • 12Gbit SAS 3.0
 • výkonější CPU (až 750K IOPS 2x tolik oproti minulé generaci)
 • 2GB Cache (2x Cache oproti minulé generaci)
 • podpora RAID & Pass-thru (tato volba je kritická hlavně pro Software Defined Storage)
 • podpora SAS Zónování
 • možnost osazení Dual-PERC (jen vyjmenované servery)
 • podpora 4K (tedy 4Kb bloků také známé jako AF Advaced Format)
 • FIPS SED podpora šifrovaných disků
 • End Device Frame Buffering Support

http://www.optimalizovane-it.cz/hardware/software-defined-ready-dell-poweredge-13.-generace-serveru.html • Promo akce

 • Kontaktní osoba

  Jaroslav Prodělal

  Jaroslav Prodělal


  tel.:+420 222 550 020

 • Sdílet

Používáme technologie společností: WMWARE Partner VEEAM Gold Pro Partner DELL Partner Direct IBM Business Partner Microsoft Small Business Specialist HP Aruba

Užíváním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookies. Více informací