Skok na obsah stranky, Hlavní stranka webu, Mapa webu, Hlavní menu

Novinky ve VMware Horizon 7

Zpráva pravděpodobně není již aktuální

Novinky ve VMware Horizon 7 11.5.2016 Od 22.3.2016 je dostupná nová verze VMware Horizon 7. Horizon 7 nabízí nový rozměr virtualizace desktopů a aplikací prostřednictvím jediné platformy, účelově vytvořené pro mobilní cloudovou éru. V návaznosti na to nejlepší z mobilního prostřední a cloudu mění Horizon 7 tradiční VDI v jednoduché, flexibilní, rychlé a škálovatelné řešení, a to vše při nižších nákladech.

Jde o velmi významnou verzi tohoto produktu, která nabízí vylepšení ve všech oblastech - od škálovatelnosti a uživatelského prostředí až po klíčové technické inovace a vylepšené kontroly politik.

Instant Clones

Instant Clones využívá vmFork ve vSphere 6.0 (update 1) pro klonování virtuálních desktopů do paměti z existujícího spuštěného virtuálního desktopu. Poskytování desktopů nyní zajistíte během sekund, nikoli minut. Instant Clones není závislé na dalších komponentách jako je View Composer (nebo další DB), což zjednodušuje nasazení a využívá existující funkce vSphere. Instant Clones také nepřetrvávají, jsou odstraněny po využití a znovu vytvořeny z posledního obrazu desktopu.

Chytré politiky

Dalším vylepšením Horizon 7 jsou chytré politiky, které využívají User Environment Manager, aby administrátorům daly podrobnější kontrolu nad prostředím poskytovaným uživatelům. Mnoho klíčových funkcí Horizon může být dynamicky povoleno, zakázáno nebo ovládáno podle toho, kdo je uživatel, ale také podle různých dalších proměnných dostupných v Horizon, například klientské zařízení, IP adresa, název disku atd.

Například, jiný profil protokolu PCoIP může být nastaven pro uživatele, který přistupuje ke svému desktopu ze sítě WAN a jiný ze sítě LAN. To dává uživatelům přesně ty možnosti, které potřebují vzhledem ke svému umístění. Stejně tak přesměrování schránky a další funkce mohou být zakázány, pokud uživatelé využívají jiná než firemní zařízení nebo externí síť.

Blast Extreme

Blast Extreme je revoluční nový protokol představený VMwarem při zavedení HTML přístupu pro Horizon. Blast začal jako protokol založený na TCP využívající kodek založený na JPG/PNG, aby poskytoval skvělý uživatelský zážitek v prohlížeči.

Blast Extreme umí také poskytnout HD zážitek koncovým uživatelům pomocí H.264 kodeku. Využitím H.264 mohou zařízení koncových uživatelů dekódovat protokol na speciálním hardware a nikoli na CPU. Na straně serveru je také možné v kombinaci s NVIDIA GRID vGPU kódování provést  na GPU serveru. Což přináší lepší výkon a šetří využití CPU. Blast Extreme vyžaduje klienta Horizon a je podporováno v poslední verzi 4.0 klientech pro všechny podporované operační systémy. Blast Extreme můžete spravovat přes Active Directory GPO, kde můžete nastavit limity relací, volby kvality, frekvenci snímků a další.

Blast Extreme nabízí stejné (a někdy i vyšší) využití výkonu a šířky pásma PCoIP. V kombinaci s NVIDIA GRID vGPU může být nárůst výkonu/hustoty vhodný pro vysoce výkonné 3D grafické pracovní zátěže.

True SSO

True SSO (single sign-on) poskytuje možnost přihlášení do virtuálního desktopu využívajícího dvoufaktorové autentizace prostřednictím Identity Manager nebo Workspace ONE. True SSO odděluje autentizaci a přístup do desktopů a aplikací založených na Horizon.

V minulosti se mohli uživatelé přihlašovat do virtuálních desktopů pomocí Identity Manager použitím údajů Active Directory (AD). Nyní True SSO podporuje širokou škálu autentizačních metod, hlavně dvoufaktorovou autentizaci jako je RSA SecureID. True SSO požaduje konfiguraci v Identity Manager, a dodatečný server v prostředí Horizon 7 a Microsoft Certificate Authority. True SSO může být povoleno globálně nebo na úrovni poolů.

Výkonné škálování díky Cloud Pod Architecture

Cloud Pod Architecture (CPA) umožňuje, aby bylo více instancí (nebo celků) Horizon 7 propojeno, a aby znaly uživatelské oprávnění a relace v každé instanci. To zajišťuje, že jsou uživatelé nasměrováni na jejich domovskou lokaci nebo alternativní záložní lokaci, podle typu desktopu a/nebo dostupnosti relace. CPA je dostupné již od minulých verzí a umožňuje Horizonu škálovat až 10.000 připojených relací, což je limit jednoho celku (lokace). Horizon 7 nabízí podporu až 50.000 připojených relací napříč maximálním počtem 25 instancí/celků až k 5 lokacím a 50 přípojných serverů.

Vlastnosti klienta/agenta

Horizon Client získal v nové verzi mnoho zajímavých funkcí, například URL Content Redirection a Flash Redirection. Obě tyto funkce vylepší jak zabezpečení, tak uživatelský zážitek pro desktopové uživatele.

Flash Redirection je zatím experimentální funkcí, ale umožňuje přehrání obsahu s flash na zařízení koncového uživatele ne přímo na virtuálním desktopu. Což ušetří šířku pásma, sníží dopad CPU na virtuální desktop a vylepší uživatelský zážitek. Tento obsah je poskytován plynule přímo na zařízení koncového uživatele a projevuje se, jako by byl spuštěn na virtuálním desktopu. Obsah je opravdu spouštěn z virtuálního desktopu, ale k vykreslování dochází na zařízení koncového uživatele ne na virtuálním desktopu.

V některých případech může být žádoucí přesměrovat přístup k webu na základě požadované URL. Například, organizace může chtít přesměrovat URL mimo korporátní internet (např. yahoo.com) do lokálního klientského prohlížeče, přičemž URL intranetové domény může být obsluhována hostovaným VDI prohlížečem operačního systému.

URL Content Redirection (přesměrování obsahu URL) může vylepšit zabezpečení a snížit nepotřebnou šířku pásma virtuálního desktopu, když uživatelé prohlíží určitý internetový obsah.

URL Content Redirection funguje s virtuálními desktopy i aplikacemi poskytovanými přes RDSH. Momentálně přesměrování vyžaduje operační systém Windows a Internet Explorer 9 nebo vyšší.

Více o novinkách v Horizon 7 se můžete dozvědět zde.

http://blogs.vmware.com/euc/2016/03/whats-new-with-vmware-horizon-7.htmlPoužíváme technologie společností: WMWARE Partner VEEAM Gold Pro Partner DELL Partner Direct IBM Business Partner Microsoft Small Business Specialist HP Aruba

Užíváním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookies. Více informací