Skok na obsah stranky, Hlavní stranka webu, Mapa webu, Hlavní menu

Přichází bezplatná certifikační autorita Let’s Encrypt

Zpráva pravděpodobně není již aktuální

Přichází bezplatná certifikační autorita Let’s Encrypt 9.1.2015 Společnost Internet Security Research Group (ISRG) představila projekt Let's Encrypt, na kterém se podílejí také společnosti Mozilla, Cisco, Akamai, IdenTrust, Electronic Frontier Foundation (EFF) a výzkumníci z univerzity v Michiganu. Let’s Encrypt je bezplatné certifikační autorita (Certficate Authority), která bude od léta 2015 nabízet certifikáty pro servery.

Pro každou komunikaci chráněnou TLS je stěžejní certifikát s veřejným klíčem, který dokládá, že server, se kterým komunikujete, je ten, se kterým komunikovat chcete. Získat základní serverový certifikát je ale pro mnoho provozovatelů serverů obtížné. Aplikační proces může být nepřehledný a většinou stojí peníze. Je složité ho správně nainstalovat a je obtížné ho aktualizovat.

Let’s Encrypt je nová bezplatná certifikační autorita, založená na principech spolupráce a otevřenosti, která umožní všem používat základní serverové certifikáty pro jejich domény pomocí jednoduchého procesu. Každý, kdo spravuje webovou stránku, si bude moci požádat o certifikát a přejít tak z HTTP na HTTPS. 

Základní principy certifikační autority Let’s Encrypt jsou:

 • Bezplatná: každý, kdo vlastní doménu, pro ni může získat certifikát bez jakýchkoliv nákladů.
 • Automatická: celý proces registrace certifikátů probíhá bezproblémově při nativní serverové instalaci nebo při konfiguračním procesu, zatímco obnova probíhá automaticky v pozadí.
 • Bezpečná: Let’s Encrypt bude sloužit jako platforma pro implementování moderních bezpečnostních technik a osvědčených postupů.
 • Transparentní: Všechny záznamy o vydání a zrušení certifikátu budou dostupné pro kohokoliv, kdo si bude přát je prověřit.
 • Otevřená: Automatizované vydání a obnova protokolu budou otevřeným standardem, a co největší možná část softwaru bude open source.
 • Spolupracující: Stejně jako základní internetové protokoly je Let’s Encrypt výsledkem společného úsilí ve prospěch celé společnosti, není pod kontrolou jedné organizace.

Více informací o projektu najdete na stránkách Let's Encrypt.

https://letsencrypt.org/ • Promo akce

 • Kontaktní osoba

  Jaroslav Prodělal

  Jaroslav Prodělal


  tel.:+420 222 550 020

 • Sdílet

Používáme technologie společností: WMWARE Partner VEEAM Gold Pro Partner DELL Partner Direct IBM Business Partner Microsoft Small Business Specialist HP Aruba

Užíváním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookies. Více informací