Skok na obsah stranky, Hlavní stranka webu, Mapa webu, Hlavní menu

Veeam Backup & Replication 7 s podporou páskových zařízení

Zpráva pravděpodobně není již aktuální

Veeam Backup & Replication 7 s podporou páskových zařízení 19.4.2013 Společnost Veeam ohlásila další novou funkcionalitu pro nadcházející verzi produktu Veeam Backup & Replication 7.

Nová funkce se jmenuje „Backup to Tape“ (zálohování na pásku). Jedná se zřejmě o nejdiskutovanější funkcionalitu, která v produktu chyběla, a která byla stále řadou zákazníků poptávána. Většina konkurenčních řešení podporu páskových zařízení integrovánu měla. Od uvedení nové verze budou tedy zařízení jako páskové knihovny, virtuální páskové knihovny (VTL) nebo samostatné páskové mechaniky podporované a budete na ně moci zálohovat a archivovat.

Veeam se od počátku zdráhal podporu páskových zařízení do produktu integrovat, protože tvrdil, že pásky již nejsou pro dnešní dobu aktuální, ale ukázalo se, že poptávka je stále veliká. Z našeho pohledu vždy zákazníkům doporučujeme zálohovat v režimu „disk-to-disk-to-tape“ (D2D2T), tedy aktivní zálohy udržovat na zálohovacím úložiště založeném na běžných pevných discích a následně odlívat zálohy na pásku, buď pro snadnou přenositelnost nebo pro archivaci.

Do dnešního dne oznámil Veeam následující funkce, které budou dostupné ve VBR v7:

 • podpora vCloud Director
 • vSphere Web Client Plugin
 • Veeam Explorer for Microsoft Sharepoint
 • Virtual Lab for Hyper-V
 • Backup/Archive to Tape

Jak to bude fungovat a jaké možnosti nová funkce nabídne?

Správci IT budou mít možnost, mimo tradičního zálohování na disk, zálohovat a archivovat přímo na pásky a také možnost obnovovat přímo z pásek. Budou k dispozici 2 typy zálohovacích úloh týkajících se zálohování/archivace na pásková zařízení (samostatné páskové mechaniky, páskové knihovny nebo VTL):

 • Backup to tape (záloha na pásku) – archivace Veeam záloh nebo archivace části nebo celého repositáře na pásku. Několik různých úloh může využívat jeden archiv nebo pásku.
 • Files to tape (soubory na pásku) – záloha specifických souborů z Windows nebo Linux serverů. Otevřené soubory (ve Windows) jsou zálohovány konzistentně pomocí Microsoft VSS služby. 

Možnosti obnovy

 • Restore backup from tape (obnova zálohy z pásky) – obnova zpět do repositáře s automatickým importem. Možnost sledování virtuálních strojů a bodů obnovy. Bude to fungovat jednoduše – vyberete virtuální stroj k obnově > zvolíte bod obnovy > a o zbytek se postará Veeam…
 • Restore file from tape (obnova souboru z pásky) – obnova jednotlivých souborů z pásky na původní místo nebo do jiného virtuálního stroje. Obnova souborů bude také dostupná v edici Veeam Backup Free Edtition.

Další informace jsou dostupné na blogu Veeam.

Nová verze Veeam Backup & Replication by měla být dispozici v Q3/2013. Pro zákazníky s aktivním maintenance bude k dispozici samozřejmě pro upgrade bez dalších poplatků.

http://www.vladan.fr/veeam-7-tape-support/ • Promo akce

 • Kontaktní osoba

  Jaroslav Prodělal

  Jaroslav Prodělal


  tel.:+420 222 550 020

 • Sdílet

Používáme technologie společností: WMWARE Partner VEEAM Gold Pro Partner DELL Partner Direct IBM Business Partner Microsoft Small Business Specialist HP Aruba

Užíváním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookies. Více informací