Skok na obsah stranky, Hlavní stranka webu, Mapa webu, Hlavní menu

Veeam označen jako lídr v novém Gartnerově Magickém kvadrantu

Zpráva pravděpodobně není již aktuální

Veeam označen jako lídr v novém Gartnerově Magickém kvadrantu 28.6.2016 Ještě v loňském roce (2015) byla společnost Veeam označována jako vizionář v Gartnerově Magickém kvadrantu pro podnikový zálohovací software a integrovaná zařízení. Toto označení získal Veeam tři roky po sobě. Tento rok (2016) se ale Veeam posunul do části lídři v oblasti Data Center Backup & Recovery.

Gartnerův Magický kvadrant nabízí analýzu a hodnocení předních dodavatelů zálohovacího software pro data centra, kteří nabízejí řadu tradičních i inovativních možností zálohovaní. Podnikové zálohování je jedním z nejstarších a nejčastěji prováděných úkolů profesionály pro infrastrukturu a provoz. Celou zprávu si můžete přečíst zde.

Dle Magického kvadrantu Veeam zvýšil počet nasazení podnikového zálohování a pronikl do 70 % podniků ve světě. Úspěch Veeam je postaven hlavně na jejich zaměření na řešení specifických potřeb virtuálních strojů během procesu ochrany dat a jejich snaze zjednodušit infrastrukturu pro škálování. Marketing společnosti Veeam byl velmi efektivní a jejich prodejní dynamika je silnější než u většiny konkurence. V poslední verzi (v9) přidal Veeam škálovatelné heterogenní úložiště pro virtuální zálohovací pool a další zálohovací možnosti bez dopadu na produkční virtuální stroje, jako například zálohování Direct NFS (Network File System). Funkce instant recovery (okamžité obnovení) a cenová politika dle počtu socketů donutily velké konkurenty, aby následovali jejich příklad a navrhli podobné funkce a cenové modely. 

Silné stránky:

 • Veeam Backup and Replication je spolehlivé a funkčně bohaté řešení pro ochranu dat prostředí VMware a Hyper-V.
 • Integrace s předními deduplikačními zařízeními nabízí zákazníkům možnost vylepšit výkon a efektivitu úložiště.
 • Zákazníci si vychvalují spolehlivost všeobecného kódu, bezproblémové obnovení bez agentů a jednoduchost používání.

Varování:

 • Podpora pro vzdálené fyzické servery a aplikace a pro cloud je stále limitovaná a neověřená.
 • Většina zálohovacích možností vyžaduje, aby administrátoři znali různé technické nuance pro zvolení optimalizované metody pro určitá nasazení a správně nastavili řešení.
 • Veeam Cloud Connect je navržen pro správu poskytovatelem služeb a bez možnost API integrace s poskytovateli veřejných cloudů jako je Amazon nebo Microsoft.

Vývoj Magického kvadrantu mezi lety 2015 a 2016

 

https://www.gartner.com/doc/reprints?id=1-38JSYOW&ct=160602&st=sb&aliId=392042105 • Promo akce

 • Kontaktní osoba

  Jaroslav Prodělal

  Jaroslav Prodělal


  tel.:+420 222 550 020

 • Sdílet

Používáme technologie společností: WMWARE Partner VEEAM Gold Pro Partner DELL Partner Direct IBM Business Partner Microsoft Small Business Specialist HP Aruba

Užíváním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookies. Více informací