Skok na obsah stranky, Hlavní stranka webu, Mapa webu, Hlavní menu

VirtualRealityCheck: VDI a terminálové služby pod lupou

Zpráva pravděpodobně není již aktuální

VirtualRealityCheck: VDI a terminálové služby pod lupou 8.2.2009 Ojedinělý projekt otestoval VDI a terminálové služby na 3 nejznámnějších virtualizačních platformách - VMware ESX, Citrix XenServer a Microsoft Hyper-V.

Na konci ledna 2009 byl odstartován velmi zajímavý projekt Virtual Reality Check. Jedná se o společný projekt dvou holandských společností PQR a Login Consultants, resp. dvou specialistů na virtualizaci a to Ruben Spruijt (Solutions Architect PQR) a Jeroen van de Kamp (CTO Login Consultants).

Projekt se snaží o nezávislé testování (non-sponsored) VDI (Virtual Desktop Infrastructure) řešení a terminálových služeb v prostředí nejznámnějších virtualizačních platforem VMware ESX, Citrix XenServer a Microsoft Hyper-V.

Na stránkách projektu (http://www.virtualrealitycheck.net/) si po registraci můžete stáhnout první výsledky testů. Projekt není jednorázový, ale zmínění specialisté budou pokračovat v testování, tak jak popisují v jednotlivých dokumentech.

Výsledky:

Již v manažerském shrnutí je zřejmé, že převahu má VMware ESX díky své technologií memory overcommitment, která výrazným způsobem přispívá k úspoře paměti, zejména v prostředí VDI. Toto je však pouze jedna z vlastností, která VMware posouvá kupředu.


Ve výsledcích svých testů je zmínka i o tom, že autoři vyzvali všechny tři dotčené výrobce, aby se k výsledkům testů vyjádřili.

Reakce na sebe nenechala dlouho čekat a hned druhý den po uveřejnění zprávy reagoval VMware a zároveň se k jeho reakci připojil Citrix. Více informací se dočtete na serveru virtualization.info v článku VMware reacts to the Virtual Reality Check benchmarks.


K testování se používá nedávno uvolnění nástroj, který je k dispozici zdarma, Login Virtual Session Indexer, který je určeno pro srovnávací testování terminálových služeb a VDI.

http://www.virtualization.info/2009/02/benchmarks-esx-vs-xenserver-vs-hyper-v.html  • Promo akce

  • Kontaktní osoba

    Jaroslav Prodělal

    Jaroslav Prodělal


    tel.:+420 222 550 020

  • Sdílet

Používáme technologie společností: WMWARE Partner VEEAM Gold Pro Partner DELL Partner Direct IBM Business Partner Microsoft Small Business Specialist HP Aruba

Užíváním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookies. Více informací