Skok na obsah stranky, Hlavní stranka webu, Mapa webu, Hlavní menu

vManagement: Virtualization Manager Mobile

Zpráva pravděpodobně není již aktuální

vManagement: Virtualization Manager Mobile 5.2.2009 Nástroj pro správu virtuální infrastruktury různých dodavatelů v protředí mobilního zařízení (iPhone, PDA,...)

Autorem nového nástroje je Andrew Kutz, který stojí za reverse engineeringem plug-in systémem VMware VirtualCenter, a který vytvořil řadu velmi užitečných plug-inů.

Tentokrát přichází Kutz s ambicióznějším projektem: rozhraní správy pro mobilní zařízení (mj. pro iPhone, Google Android phones), které podporuje různé hypervisory.

Produkt nazvaný Virtualization Manager Mobile (VMM) je aktuálně ve verzi beta a podporuje VMware Infrastructure 3.5, Microsoft Hyper-V 2008, Citrix XenServer 5.0 a dokonce VMware Server 2.0.

VMM umožňuje, zapnout, vypnout a restartovat jakýkoli virtuální stroj a sledovat využívání prostředků (vCPU a vRAM). Aby bylo toto možné, Kutz vyvinul Unified Virtualization API (UVAPI), které může být rozšířené dalšími vývojáři.

VMM, webová aplikace běžící pod Apache Tomcat 6, bude dostupný ve dvou verzích - full a lite. Jediný rozdíl mezi těmito verzemi je, že full má plně AJAX webové prostředí, kdežto lite je statické HTML. Demo obou verzí je dostupné zde.

Během beta testování je VMM zdarma, produkční verze bude zpoplatněna. Aktivní betatesteři získají licence zdarma pro produkční verzi.

http://www.virtualization.info/2009/01/tools-virtualization-manager-mobile.html  • Promo akce

  • Kontaktní osoba

    Jaroslav Prodělal

    Jaroslav Prodělal


    tel.:+420 222 550 020

  • Sdílet

Používáme technologie společností: WMWARE Partner VEEAM Gold Pro Partner DELL Partner Direct IBM Business Partner Microsoft Small Business Specialist HP Aruba

Užíváním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookies. Více informací