Skok na obsah stranky, Hlavní stranka webu, Mapa webu, Hlavní menu

Vydání VMware View 5.1

Zpráva pravděpodobně není již aktuální

Vydání VMware View 5.1 16.5.2012 Společnost VMware uvolnila novou verzi VMware View 5.1, své platformy pro virtuální desktopovou infrastrukturu (VDI).

Mezi nejdůležitější funkce se řadí následující:

 • View Storage Accelerator - Tato funkce, která byla ohlášena již pro verzi 5, ale nakonec nebyla v této verzi uvolněna, vychází z vSphere’s Content Based Read Cache (CBRC) a zajišťuje ukládání využívaných diskových bloků do paměti RAM hostitele VDI a zároveň zabraňuje častému čtení těchto informací z centrálního úložiště.
 • View Persona Management, který zajišťuje centrální správu uživatelských profilů zvaných „Persona“, je nyní rozšířen i pro fyzické systémy, jehož hlavní funkcí je migrace operačního systému uživatele do VDI.
 • vCenter Operations (vCOPs) Manager for View je v nové verzi optimalizovaný pro použití virtuální desktopovou infrastrukturou a poskytuje monitoring desktopů a uživatelů v reálném čase. vCenter Operations Manager byl již ohlášen na loňské konferenci VMworld Europe a obsahuje velmi žádanou funkci: schopnost monitorovat výkon protokolu PCoIP. Od uvedení této nové funkce se očekává, že pomůže firmám využívat jediný balík programů pro správu privátních cloudů /infrastruktur a VDI.
 • Vylepšení USB – Funkce přesměrování USB pro Windows klienta byla významně přepracována. Nová funkcionalita USB již od klienta nevyžaduje instalaci ovladače zařízení. Na klientově straně je implementován běžný USB arbitrator, zatímco v agentovi se nachází patřičný USB rozbočovač. To umožňuje VMware View podporovat mnohem širší škálu USB zařízení a současně dodržovat pravidla pro vzdálená zařízení (např. umožnění/zákaz ukládání souborů na USB flash) i na multifunkčních USB zařízeních.

Jak se vyjádřil expert na virtualizaci Brian Madden, „nejdůležitější věc, kterou jsme se v poslední době od VMware dozvěděli, je, že (v budoucnu) plánují přenášet samostatné vzdálené Windows aplikace přes PCoIP a že také budou přenášet kompletní vzdálené Windows desktopy přes HTML5. To je velký krok. Momentálně je totiž možné připojit se pomocí PCoIP pouze ke kompletnímu vzdálenému Windows desktopu. VMware předvedl technologii zvanou „AppBlast“, která přenáší samostatné aplikace pomocí prohlížeče, ale to bylo pouze pomocí HTML5. Takže v budoucnosti se budeme moci připojit jak k samostatným Windows aplikacím, tak ke kompletním vzdáleným desktopům pomocí PCoIP i HTML5.“

virtualization.info, brianmadden.comPoptávka produktů a služeb

Poptávka produktů a služeb

Vyplňte následující údaje. Obratem vás kontaktujeme.

Poptávané produkty

kusů

V případě, že poptáváte také produkt, který není uveden výše, dopiště váš požadavek do doplňujících informací.


* povinné položky

Žádost o stažení souborů

Žádost o stažení souborů

Vyplňte následující údaje. Obratem vám zašleme odkaz na stažení souboru.

Zvolte produkty ke stažení


* povinné položky

 • Související produkty

 • /buttons/download-trial-yelow-animated.gif
 • /images/demand-green-right.png
 • Kontaktní osoba

  Jaroslav Prodělal

  Jaroslav Prodělal


  tel.:+420 222 550 020

 • Sdílet

Používáme technologie společností: WMWARE Partner VEEAM Gold Pro Partner DELL Partner Direct IBM Business Partner Microsoft Small Business Specialist HP Aruba

Užíváním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookies. Více informací