Skok na obsah stranky, Hlavní stranka webu, Mapa webu, Hlavní menu

Změny v modelu licencování vRAM

Zpráva pravděpodobně není již aktuální

Změny v modelu licencování vRAM 6.9.2011 Jak mnoho z vás ví, při uvedení vSphere 5 na trh společnost VMware oznámila také související změny v licencování. Jejím cílem bylo sladit náklady s přínosy virtualizace a cloud computingu, spíše než s fyzickými vlastnostmi jednotlivých serverů, a stále věří, že to je obecně správný přístup k zákazníkům i do budoucna.

VMware je společnost postavená na dobré vůli zákazníků a jejich odezvu si vždy bere k srdci. Její hlavní cíl je udělat vše tak, jak je to podle jejích zákazníků správné. Z toho důvodu oznamuje tři změny ohledně modelu licencování vSphere 5, který reaguje na tři nejčastější připomínky zákazníků:

 • Bylo zvýšeno oprávnění vRAM pro všechny edice vSphere a oprávnění pro vSphere Enterprise a Enterprise plus bylo zdvojnásobeno.
 • Bylo stanoveno maximální množství vRAM, které bude kalkulováno pro každý virtuální stroj tak, aby žádný virtuální stroj, dokonce ani „monstrózní“ stroj s 1TB vRAM, nestál víc než jedna licence vSphere Enterprise Plus.
 • Celý model byl rozšířen, aby byl mnohem přizpůsobivější ke krátkodobé zátěži a krátkodobým špičkám, které jsou typické v prostředích jako test & dev. 
Edice vSphere Předchozí oprávnění vRAM Nové oprávnění vRAM
vSphere Enterprise+ 48 GB 96 GB
vSphere Enterprise 32 GB 64GB
vSphere Standard 24 GB 32 GB
vSphere Essentials+ 24 GB 32 GB
vSphere Essentials 24 GB 32 GB
Free vSphere Hypervisor 8 GB 32 GB¹

¹ limit fyzické RAM v GB na jeden fyzický server

Zákazníci se také ptali na otázky týkající se využití vSphere pro VDI. Toto bylo již vyřešeno s existencí edice vSphere for Desktop. Edice vSphere for Desktop nemá žádná omezení týkající se oprávnění vRAM; umožňuje zákazníkům zakoupit vSphere pro použití ve VDI na základě konkrétních potřeb jednotlivých uživatelů.

Více informací naleznete na našem blogu.

vmware.com • Související produkty

 • Související informace

 • Kontaktní osoba

  Jaroslav Prodělal

  Jaroslav Prodělal


  tel.:+420 222 550 020

 • Sdílet

Používáme technologie společností: WMWARE Partner VEEAM Gold Pro Partner DELL Partner Direct IBM Business Partner Microsoft Small Business Specialist HP Aruba

Užíváním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookies. Více informací